Styl życia

Włosy farbowane – kondycja i zachowanie koloru

Jeśli podjęliśmy się koloryzacji chemicznej, pielęgnacja włosów będzie utrudniona. Największym wyzwaniem jest utrzymanie koloru wyjściowego po farbowaniu. Z każdym myciem nasz żywy kolor wypłukuje się. Poza tym farbowanie chemiczne uszkadza strukturę włosa, nawet jeśli nie widać tego na pierwszy rzut oka. Po farbowaniu najważniejsza będzie zatem intensywna pielęgnacja włosów.

Po koloryzacji odczuwamy większe przesuszenie, postawmy więc na bogate odżywki oraz maski. Kontakt z detergentami w szamponie wypłukuje kolor oraz przesusza włosy. Dobrze jest wypróbować tzw. metodę OMO – przed umyciem skóry głowy nakładamy na długość odżywkę, aby łodyga włosa miała jak najmniejszy kontakt z szamponem.

Po spłukaniu wszystkiego nakładamy wybraną odżywkę bądź maskę ponownie. Odżywki i maski mają właściwości zakwaszające włos. Dzięki temu łuski włosa pozostają domknięte, a farba nie wypłukuje się tak szybko. Dobrym sposobem będzie wypróbowanie podobnej metody, jaką są płukanki zakwaszające, np. z dodatkiem octu lub hibiskusa. Zakwaszanie około raz na tydzień domknie łuski, co sprawi, że włosy staną się gładsze i bardziej lśniące.