Biznes

W co Polacy inwestują najchętniej?

Już od pewnego czasu można zauważyć, że Polacy coraz chętniej inwestują swoje pieniądze i nie ma co się dziwić, ponieważ to bardzo wygodny sposób na pomnożenie oszczędności. Tylko w co właściwie Polacy wkładają swoje pieniądze? Na jakie inwestycje stawiają? Odpowiadamy!

Inwestycje w nieruchomości

Chyba nie będzie żadnego zdziwienia, jeśli powiemy, że największym powodzeniem cieszą się inwestycje w nieruchomości. To bezpieczne rozwiązanie, które nigdy nie narazi nas na straty. Co więcej, inwestycje w nieruchomości dają nam naprawdę szerokie możliwości, więc każdy z nas może dostosować je do swoich preferencji. Możemy zdecydować się na zakup mieszkania i jego wynajem na krótkie lub dłuższe pobyty. Do tego Crowdfunding nieruchomości, który otwiera nam możliwości na inwestycje za granicą.

Na korzyść tego rozwiązania przemawia bardzo niski próg wkładu, czy to, że inwestorem może być nie tylko przedsiębiorca, ale również osoba prywatna. Jakby tego było mało, to każdy inwestor może liczyć na to, że nieruchomości zagraniczne będą dla niego dostępneprzez kilka dni roku, a dokładne warunki zawsze ustalane są indywidualnie i zależą od wysokości wpłaty na dany projekt. Jakby tego było mało, to zyski są pewne i mogą być wypłacane na wiele różnych sposobów, w tym na przykład jako dochód z najmu lub sprzedaży nieruchomości.

Inwestycje w kryptowaluty

Już od pewnego czasu można zauważyć, że przybywa też Polaków inwestujących w kryptowaluty, czyli w walutę wirtualną. Kryptowaluty nie są tradycyjnym pieniądzem, ani też nie mają postaci elektronicznej, są za to wirtualnym odwzorowaniem wartości. Choć zapewniają bardzo szybki i prosty zysk, to warto pamiętać, że nie jest to pewna inwestycja. Na kryptowalutach można też bardzo szybko stracić, zwłaszcza jeśli nie dysponuje się odpowiednią wiedzą, czy umiejętnościami. Dlatego to idealna opcja dla bardziej doświadczonych osób, czy po prostu dla tych, którzy zdecydują się podszkolić z kryptowalut lub nawiązać współpracę z kimś bardziej doświadczonym.

Inwestuj na https://cyprinvest.com!