Zdrowie i uroda

Stomatolog w Działdowie – gdzie się zapisać na leczenie kanałowe?

Jedną z dziedzin stomatologii jest endodoncja, która zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem schorzeń jamy ustnej związanych z miazgą zęba oraz tkankami okołowierzchołkowymi. W przypadku stwierdzenia jednej z takich chorób, zadaniem dentysty jest najczęściej przeprowadzenie tzw. leczenia endodontycznego, potocznie zwanego kanałowym. Na czym polega ten proces i jak wybrać stomatologa, który bezproblemowo nas przez niego przeprowadzi? Poniżej garść informacji.

Stomatolog w Działdowie – czym jest leczenie kanałowe?

Stomatolog podejmie się leczenia kanałowego w momencie, kiedy zostanie stwierdzone zapalenie miazgi zębowej. Może to nastąpić na przykład w wyniku próchnicy, która spowoduje, że wystąpi ubytek, a do wnętrza zęba przedostaną się bakterie. Bardzo często leczenie kanałowe jest wówczas jedyną metodą, aby uratować ząb. Jaki jest jego przebieg? Najczęściej pierwszy etap to wykonanie zdjęcia RTG zęba, dzięki czemu dentysta może ocenić stan zęba i zaplanować dalsze postępowanie. Następnie następuje zatrucie miazgi, czyli proces, który ma przygotować ją do usunięcia. Trwa to około 7-14 dni. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie kanału zębowego z bakterii oraz resztki zainfekowanej tkanki zębowej. Oczyszczone kanały są wypełniane materiałem, który ma za zadanie zastąpić tkankę zębową i nie dopuścić do tego, aby do wewnątrz przedostały się drobnoustroje. Na koniec przychodzi pora na odbudowę zęba.

Stomatolog w Działdowie – jak wybrać dentystę?

Leczenie kanałowe wymaga od dentysty dużej precyzji oraz odpowiednich narzędzi, takich jak na przykład endodometr. Nie jest to proces, który zakończy się na jednej wizycie, zatem tym bardziej musimy dobrze wybrać gabinet, który wykona dla nas taką usługę. Jedna z godnych polecenia klinik stomatologicznych znajduje się w Brodnicy. Do Perfekt Smile zgłaszają się często pacjenci z Działdowa i okolic, mając świadomość, że obecny na miejscu stomatolog profesjonalnie zajmie się ich uzębieniem. Personel ma za sobą liczne kursy doszkalające, także w zakresie endodoncji.