Zdrowie i uroda

Poznaj 8 źródeł kwasów omega-3

Ważnym i bardzo potrzebnym składnikiem odżywczym są kwasy omega-3. Źródła tego makroelementu powinny znajdować się w naszej codziennej diecie. W ten sposób można skutecznie uzupełnić pożywienie w niezbędne składniki. Aby to ułatwić, przychodzimy z listą produktów bogatych w kwasy omega-3.

Omega-3 – źródła odzwierzęce 

Wśród najbardziej znanych źródeł omega-3 znajdują się produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak: 

łosoś

Bogaty w różnorodne składniki odżywcze: białko, magnez, potas, witaminy z grupy B i selen. Ryby łososiowe mają wiele zalet zdrowotnych, m.in. obniżają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, demencji i problemów ze zdrowiem psychicznym.

tran z dorsza

Olej pozyskiwany z wątroby dorsza również jest dobrym źródłem omega-3. Jest również bogaty w witaminę D i witaminę A. 

jajka

Jajka i kwasy omega-3? Źródło to żółtko. Jajko jest też bardzo bogate w białko i zawiera inne witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe omega-3. 

suplementy

Odpowiedni poziom kwasu w organizmie zapewni Ci również Calan Oil. Omega-3, źródło których stanowi widłonóg arktyczny, podane w prostej formie również są w stanie uzupełnić niedobory i robią to pełnozakresowo. 

Kwasy omega-3 – źródła roślinne 

Czy kwasy omega-3 można pozyskiwać z pożywienia również na diecie wykluczającej mięso? Jak najbardziej! 

siemię lniane

Nasiona lnu są bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Nasiona te są również bogate w wiele innych składników odżywczych, takich jak magnez, błonnik, witamina E, mangan, fosfor, selen i białko.

orzechy włoskie

Orzechy włoskie są bogate w kwasy tłuszczowe omega 3, przeciwutleniacze, błonnik, witaminy, wapń, tłuszcz i białko. 

soja

Soja ma wysoką zawartość błonnika i białka. Jest również bogaty w składniki odżywcze, w tym kwas foliowy, potas, magnez i witaminy. Soja zawiera kwasy omega-3, źródło w niej również mają kwasy omega-6.

nasiona chia

Nasiona chia są jednym z najlepszych źródeł kwasów tłuszczowych omega 3. Oprócz kwasów omega 3 zawiera również błonnik, wapń, żelazo i przeciwutleniacze.