Turystyka

Muzeum Wsi Lubelskiej i jego skarby

W rejonie Lublina nuda nikomu nie zagrozi, a ciekawych miejsc, którym warto się tu uważniej przyjrzeć, jest sporo. Gdzie warto się wybrać? Jednym z tych kierunków wycieczki, na które chętnie stawiają miłośnicy historii i kultury ludowej, jest Muzeum Wsi Lubelskiej. Co warto wiedzieć na temat tego skansenu? Jakie atrakcje czekają na jego terenie na zwiedzających?


Muzeum Wsi Lubelskiej jest jednym z największych skansenów w Polsce, a malownicza lokalizacja oraz różnorodna ekspozycja sprawiają, iż chętnych na jego zwiedzenie nie brakuje. Ten ciekawy park etnograficzny może się pochwalić licznymi budowlami, dzięki którym można się przekonać, jak różnorodnym obszarem jest Lubelszczyzna.

W skansenie tym nie brak ciekawych zabytków ludowej architektury pochodzących z wsi leżących w pobliżu Lublina, można tu ujrzeć również sporo ciekawych obiektów sprowadzonych tu z Roztocza, Powiśla oraz z Podlasia. Obok cennych perełek dawnej architektury, na zwiedzających czekają tu dawne sprzęty gospodarcze, dzięki którym można zdobyć wiele ciekawych wiadomości na temat życia codziennego w tej części kraju oraz jego tradycji.