Turystyka

Mosty w Stańczykach: co warto wiedzieć?

Są jednym z ciekawszych zabytków w północno-wschodniej Polsce oraz obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po Mazurach lub Suwalszczyźnie. Dlaczego turyści tak chętnie odwiedzają Stańczyki? Co sprawia, że tutejsze mosty kolejowe zajmują tak ważne miejsce na liście polskich zabytków?

Główną atrakcją, z jaką można się spotkać w Stańczykach, są słynne mosty kolejowe. Te potężne wiadukty są jednymi z najwyższych mostów kolejowych w Polsce, a spacer w ich rejonie na każdym z nas może zrobić ogromne wrażenie. Mosty te osiągają aż 36 metrów wysokości, a że przyciągają uwagę i ciekawą, stuletnią historią, i interesującym wyglądem, turystów spacerujących w ich pobliżu nie brakuje.

Mosty w Stańczykach są dzięki temu miejscem chętnie odwiedzanym, są też jedną z turystycznych wizytówek województwa warmińsko-mazurskiego. Jedno jest pewne – kto poświęci im swój czas, ten z pewnością nie będzie żałować. Ciekawa konstrukcja, piękna okolica oraz wyjątkowa atmosfera – wszystko to sprawia, że wizyta w Stańczykach na długo zapisze się w pamięci każdego z nas.