Styl życia

Jaką torebkę dobrać do nowo zakupionego płaszcza? Sprawdź!

Torebka i buty – dodatki, które mogą odmienić całą stylizację, a które pełnią również bardzo ważne funkcje czysto praktyczne. Zwracamy więc uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również to, czy będą nam efektownie służyły, czy może po jednym razie wylądują głęboko w szafie. Zakupiłaś właśnie nowy płaszcz? – Zobacz, jak dobrać do niego torebkę!

Torebki damskie do czarnego płaszcza 

Czerń to wciąż jeden z najpopularniejszych kolorów dla zimowej garderoby. Właściwie nie ma się co dziwić – czarny płaszcz jest elegancki, pasuje na każda okazję i łatwo zestawić go z innymi elementami garderoby. Poza tym ma jeszcze jedną zaletę – zdecydowanie nie brudzi się tak szybko, jak te w jasnych kolorach. Jaką w takim razie wybrać dla niego torebkę? Najlepszym rozwiązaniem będą torebki damskie, które go nieco ożywią, a więc na przykład odcienie głębokiej czerwieni, zieleni, granatu, a także klasycznego brązu. Oczywiście można także zdecydować się na torebkę w kolorze czarnym, ale czy to czasem nie będzie za ponuro? I Twojej torebki zapewne w ogóle nie będzie widać. Jeśli już jednak wybierzemy taką w kolorze czarnym, to postawmy przynajmniej na widoczne dodatki, np. złote. Warto jednak pamiętać, że drobne i cienkie łańcuszki niekoniecznie dobrze pasują do grubych, zimowych płaszczy – lepiej wybrać coś bardziej wyrazistego. 

Jasny, zimowy płaszcz

Coraz bardziej modne stają się płaszcze w subtelnych jasnych kolorach. Są to zarówno odcienie bieli, delikatnego różu, jak i beżu. Taki płaszcz jest bardzo kobiecy i co tu dużo mówić – idealnie pasuje do zimowej, śnieżnej aury. Jaka torebka będzie do niego pasować? Tutaj rządzi podobna zasada – kolor torebki damskiej nie powinien się zlewać z płaszczem, ale trzeba być także ostrożnym w kontrastach. Najlepiej więc wybrać torebkę w zbliżonych odcieniach. Do białego płaszcza mogą być to szarości lub beże, do jasnoróżowego również biel i szarość, a do beżu odcienie brązu lub klasyczna czerń. Ważne, aby te dwa elementy stanowiły ze sobą delikatny kontrast – wtedy będą widoczne, a ty zachowasz elegancki charakter stylizacji. 

Szary płaszcz – jaka torebka? 

Zdecydowałaś się na szary płaszcz? – To świetny wybór, ponieważ w kwestii doboru odpowiedniej torebki masz nieograniczone pole manewru. W tym przypadku pasować będzie praktycznie każdy kolor. Możesz więc postawić zarówno na klasyczne czarne torebki damskie czy brązowe, jak i w każdym innym kolorze. W takich stylizacjach może się naprawdę dużo dziać, czym rozweselisz ponurą, zimową aurę. 

Jaki fason torebki?

Do zimowego płaszcza możesz wybrać prawie każdy ulubiony fason torebek. Mogą więc być to zarówno listonoszki, shopperki, kuferki i każdy inny fason, który będzie Ci efektownie służył na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, że torebka powinna współgrać ze stylem płaszcza. Jeśli więc wybierasz zimowe okrycie wierzchnie z efektownego materiału, to torebka powinna być już nieco bardziej stonowana, ta zasada działa także w drugą stronę. Do zimowych płaszczy lepiej także unikać delikatnych, subtelnych torebek na cienkich łańcuszkach – lepszym wyjściem będzie wtedy kopertówka.