Styl życia

10 pomysłów na wyjątkowe spędzenie Walentynek

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Jak spędzić wspaniały czas 14 lutego ze swoją drugą połówką? Oto 10 romantycznych pomysłów!

1. Walentynkowe wyjście na lodowisko

Luty to zwykle ostatni moment, by pojeździć na łyżwach na świeżym powietrzu. Gdy jeszcze nigdy tego nie robiliście, warto wybrać się na lodowisko i wspólnie poślizgać się na lodzie. Wyjście na łyżwy będzie zatem znakomitym pomysłem na romantyczne i aktywne Walentynki.

2. Kolacja w eleganckiej restauracji

Walentynki to idealna okazja na romantyczną randkę przy dobrym jedzeniu i lampce wina. Działające w mieście Szczecin restauracje zapraszają zakochanych na pełną wyśmienitych smaków kolację. Kuchnia polska, włoska, czeska, indyjska to jedynie parę propozycji. Warto pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu stolika!

3. Wspólne gotowanie w domu

Wybierzcie ciekawy przepis, którego jeszcze nigdy wcześniej nie próbowaliście, kupcie wszystko, co do niego potrzebne, a potem razem go przygotujcie. Wspólne gotowanie to świetny sposób na spędzenie czasu razem, zwłaszcza wtedy, gdy nie robicie tego na co dzień. To również okazja do tego, by poznać nowe, wyjątkowe smaki.

4. Weekendowa wycieczka

Ten walentynkowy prezent warto zaplanować z wyprzedzeniem. Wypad nad Bałtyk lub w góry? A może piękny Paryż albo Wenecja? Weekendowa wycieczka w Polskę lub za granicę może być doskonałym sposobem, by oderwać się od codziennych zajęć i miło spędzić czas z ukochanym albo ukochaną.

5. Wypoczynek w hotelu Spa

Dla par spragnionych relaksu znakomitym wyborem będzie pobyt w hotelu Spa. To tam można w pełni wypocząć, korzystając z zabiegów Spa, sauny, jacuzzi czy odprężającego masażu. Wiele hoteli przygotowało też specjalne oferty dla zakochanych na Walentynki.

6. Koncert muzyczny

Wolicie pop czy rock? W Walentynki organizowanych jest wiele koncertów, które będą świetnym sposobem, by miło spędzić czas w ulubionych rytmach i zobaczyć na żywo gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki.

7. Walentynki w operze

A może chcecie wybrać się na koncert w zupełnie innym formacie? Postawcie na operę! Wiele oper organizuje szczególne koncerty walentynkowe, by świętować ten dzień w wyjątkowy sposób.

8. Seans filmowy – w kinie lub w domu

Jeżeli lubicie wspólne oglądanie filmów, wtedy najlepszym sposobem na spędzenie Walentynek będzie seans filmowy. Możecie wybrać jeden z filmów wyświetlanych w kinach lub spędzić czas w domowym zaciszu, przy pizzy i z lampką wina.

9. Walentynki na sportowo

Jeżeli lubicie sport, tego dnia możecie spędzić czas na realizacji swoich pasji. Wyjście na mecz waszej ulubionej drużyny, do parku trampolin lub wspólna partia tenisa mogą być strzałem w dziesiątkę. W wielu miastach organizowane są wtedy także eventy sportowe jak biegi walentynkowe.

10. Zajęcia taneczne

Taniec zbliża, dlatego to doskonały wybór na walentynkowy wieczór. Warto więc sprawdzić oferty w szkołach tańca, ponieważ w lutym czekają w nich specjalne zajęcia przeznaczone dla par, które chciałyby spędzić czas na dobrej zabawie w tanecznych rytmach.